A traumák árnyékában – hogyan kísérnek el minket egy életen át?

A traumák árnyékában- hogyan kísér el minket egy életen át.

Oszd meg ezt a posztot

Mindenki teljesen másképp éli meg és dolgozza fel az életében megtörtént eseményeket. Némelyeknél ezek traumák lesznek. Gyermekkortól kezdve a felnőttkorig sok minden történik velünk. Másolunk és a megélt dolgokat igyekszünk feldolgozni. Van, aki számára egy élet is kevés.

Hogyan alakulnak ki a traumák?

A blokkok, traumák már gyerekkorban kialakulhatnak. A gyermek a mintaszerzés időszakában olyan rossz mintákat sajátít el, amik egy életen keresztül elkísérik. Sajnos ez felnőtt korban jöhet ki csak igazán. A másolt és tanult dolgokat a saját életünkbe úgy csempésszük bele, hogy észre sem vesszük. Milyen területek vannak ?

Életterületeink, ahol megjelennek a traumák

Elsősorban az önmagunkkal való viselkedés, ahogy viszonyulsz magadhoz. Amit el mersz képzelni magadról. Amit gondolsz magadról. Mennyire hiszed azt el, amit mások mondanak rólad. Észreveszed, hogy a lejtőn csak lejjebb haladsz.

Közösség: egy traumákkal és önmagával küzdő ember nagyon nehezen illeszkedik be bárhová is. Benne lesz a megfelelés. A saját életét háttérbe szorítva másokét helyezi előtérbe. A saját életében pedig csak gyűlnek a problémák. Ez érvényes a munkahelyre is. Mindent megtesz azért, hogy elismerést kapjon. Önmagát itt is háttérbe szorítja.

Párkapcsolat: a lelki ember vágyik arra, hogy szeressék. Viszont amíg önmagát nem tanulja meg szeretni, addig egyik kapcsolat jön a másik után. Sokan nem ismerik el, hogy problémájuk van magukkal. Szeretnénk boldogan élni a kapcsolatban, viszont önmagunkkal nem vagyunk elég jóban.

Hogyan oldhatóak a traumák?

Mindennek van egy ellentéte, a jónak is és a rossznak is. Kemény és kitartó munkára lesz szükség, hogy a változás tartós legyen. Akikben sok a kérdés, a blokk, azok örök útkeresők. Mindig keresnek és kutatnak. Fontos elsőként újra hinni magukban. A hit erősítése elkezdheti oldani a bennünk lévő traumákat, amik később megértésre találnak.

A következő lépés az énidő kialakítása. Ez azért hangozhat furcsán, mert aki önmagától sajnálja az időt számára kihívás kialakítani az én időt. Ennek is pozitív hatásai lehetnek. Az akaratot olyan szintre kell fejleszteni, hogy egy hegy se tudja megrendíteni. Amit önmagunkban képesek voltunk létrehozni – mint blokk – arra is képesek vagyunk, hogy megoldjuk.

Javaslatok:

  • Kitartás fejlesztése
  • Hit önmagadban
  • A cél elérése nem lehetetlen
  • Legyen énidőd
  • A hangulat javítása

Mindent, amit teszel, magadért teszed. A benned létrejött blokkokat képes vagy feloldani. Kemény munka, viszont aki az út végén vár – egy új ember. Tele emlékekkel és fel nem dolgozott érzelmekkel szeretnéd leélni az életed, vagy képes vagy elképzelni a változást? Elképzelni, megvalósítani az új éned.

Szeretnéd dolgozni magadon? Tele vagy olyan blokkokkal amiket szeretnél feloldani? Kattints a szolgáltatásaim menüpontra

Szeretném figyelmedbe ajánlani az ezzel kapcsolatos videót a Laci klubjában Kattints ide

További cikkek

Egyéb kategória

Önismeret fejlesztése

Az önismeret fejlesztése egy fontos, de nehéz feladat. Hogyan csináld? Olvasd el cikkemet, és tedd meg a lépéseket!

Egy ember tenyerében levő földből kezd kinőni egy növény
Egyéb kategória

A coaching folyamata

Sokat hallani manapság a coachingról. De miből áll és hogyan is zajlik a gyakorlatban a coaching folyamata?

Szeretnéd felvenni velem a kapcsolatot?

Jelentkezz be hozzám!